Kik vagyunk mi?
STORYUM
Hogy megértsük, mi is maga a STORYUM, egy kisebb időutazásra kell, hogy meghívjunk benneteket!
A Storyum megalakulásának története az ezredforduló elejéig nyúlik vissza. Az akkoriban tizenéves Janik „Joe” Zsolt dobosként vált ismertté a Felvidéken, és számos koncerten bizonyította tehetségét. A saját dalokat játszó zenekar ötlete tőle származik, amely később az egyedi hangzásvilág alapját jelentette.
2010-ben Joe megalapította első zenekarát, amely saját szerzeményekkel lépett színpadra. A csapat azonban rövid időn belül feloszlott, miután a tagok különböző okokból távoztak. Ezt követően Joe szólóprojektként folytatta munkáját, amelynek 2011-ben már neve is volt: Storyum. A név Joe saját ötlete volt, amelyet egy álma ihletett.
Ebben az időszakban született meg a zenekar első angol nyelvű albuma, az Insomnia, amely a kezdeti kísérletezések és önálló zenei útkeresés lenyomata.
A következő állomás a ’20-as évek eleje. „Miután rengeteg zenekarban kipróbálta magát, és több száz koncert után, többet szeretett volna, mint mások által megírt zenéket játszani. Így született meg a gondolat, hogy saját bandát alapítson. Az addigi összerakott projekttel stúdioba vonultak, hogy rögzítsenek egy DEMO-t és a stúdiovezető megkérdezte, hogy mi legyen a banda neve, mert a projektet valahogy le kell menteni. „Legyen STORYUM” – mondta, Joe és ekkor született meg maga a nagy álom.
A mi történetünk
Kezdetek (2021)
Joe zenésztársai az évek során többször cserélődtek, ám idővel néhány tag állandó szereplője lett a projektnek. Sifu dobosként, Tie basszusgitárosként, míg Raw énekesként csatlakozott a formációhoz. A fordulópont 2021-ben következett be, amikor Klára csatlakozott vokalistaként, majd Görö billentyűsként erősítette a csapatot. Ezzel a szólóprojekt hivatalosan is megszűnt, és a formáció zenekarrá alakult.
A névválasztás kérdése ekkor ismét előtérbe került, de a tagok egyetértettek abban, hogy a Storyum név tökéletesen tükrözi a formáció identitását. Így 2021-ben hivatalosan is megalakult a Storyum zenekar.
2021-ben a zenekar elkezdte megírni első nagylemezét, a We Are The Fire című albumot, valamint elkészítették koncertprogramjukat is. Az év második felétől már élő fellépéseket is tartottak.
We Are The Fire (2022)
2022-ben megjelent a We Are The Fire album, amelyet az év első felében egy önálló nagykoncert követett. Ennek a koncertnek a felvételei a Generations című videóklipben kerültek felhasználásra.
Freedom (2023)
2023 egy komoly mérföldő volt a zenekar számára. Leszerződtek a H-Music kiadóhoz, s ebben az évben adták ki második nagylemezüket, Freedom címmel, amely szintén angol nyelven készült. A lemez tartalmazta a Generations című dalt is. A Freedom megjelenését követően a Storyum a szlovákiai Pátria Rádió állandó szereplőjévé vált, és dalai helyet kaptak New York-i rádiók lejátszási listáin, valamint több dél-amerikai ország rádióiban is. Az év végén a zenekar szlovákiai és magyarországi televíziós műsorokban is szerepelt, amely tovább növelte ismertségüket.
Köztünk nincs határ! (2024-2025)
2024 a Storyum történetének eddigi legsikeresebb éve volt. Ebben az évben született meg a Köztünk nincs határ című dal, amelyet a Magyar Kézilabda Szövetség a magyar kézilabda hivatalos dalává választott. A dal májustól a magyarországi Petőfi Rádió lejátszási listáján is helyet kapott. A zenekar számos televíziós és rádiós interjúban szerepelt, tovább növelve ismertségét.
Az év elején jelent meg a zenekar harmadik nagylemeze, az Álmokon át, amely a Storyum első teljesen magyar nyelvű albuma. A lemez tartalmazza a Köztünk nincs határ című dalt bónuszként, valamint az Indulj el című átdolgozást, amely egy régi magyar népdalt dolgoz fel modern hangzásban. 2024-ben a zenekar több magyarországi és külföldi fesztiválon lépett fel, például a szerbiai Adán.
Az év második felében Almási Igor csatlakozott a zenekarhoz, aki a menedzseri feladatokat kezdte el ellátni. Ennek köszönhetően a zenekar professzionálisabb szervezéssel és még több lehetőséggel vágott neki a következő időszaknak.
A zenekar ebben az évben együtt dolgozhatott a Budapest Scoring Szimfonikus Zenekarral is, akiknek az újkori Star Wars és Wednesday zenéket köszönhetjük. A dalok hangzásáért pedig permanensen Cserfalvi Töfi Zoltán lett a felelős.
2025
Az év során a zenekar elkezdett dolgozni legmonumentálisabbnak ígérkező kislemezén, amely a Remiel címet kapta, és 2025-re várható. 2024 végén több turnéállomást is egyeztettek a következő évre, így 2025-nek nagy reményekkel vágnak neki.